Пам’ятка « Психічне здоров’я – основа щасливого життя»
Пам’ятка « Психічне здоров’я – основа
щасливого життя»
Психічне здоров'я – це, насамперед, відсутність будь-яких відхилень і психічних захворювань. Але часом навіть цілком здорова людина перебуває в нестійкому стані і має проблеми в емоційній і психологічній сферах. І тому більш точне визначення аналізованого поняття – це соціальне і психологічне благополуччя, яке дозволяє жити повноцінним життям: реалізовувати себе і розкривати свій потенціал, продуктивно працювати, відчувати задоволення, вносити певний вклад у суспільне життя.
Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.
-
Не піддавайтесь емоціям, але й не пригнічуйте їх, налагоджуйте повноцінні відносини з людьми.
-
Емоції – це такі явища, що охоплюють наше тіло, розум й енергію. Тут важливо розрядити акумульовані почуття.
-
Зосереджуйтеся, якщо хочете з’ясувати сутність проблеми.
-
Помітивши негативні емоції інших людей, виявіть свої навички активного слухання, підтримайте прагнення інших людей виробити вищу самооцінку, відчуйте свою значущість та індивідуальність.
-
Ніколи не уникайте персональної відповідальності.
-
Власну думку не лише виробляйте, а й висловлюйте.
-
Прагніть самостійно вирішувати всі питання, що стосуються вашого життя.
-
Не бійтеся помилок – просто визнавайте їх та своєчасно виправляйте.
-
Не зловживайте кавою, алкоголем.
-
Постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях – це збереже здоров'я та сприятиме досягненню успіху.
П’ять кроків до психічного благополуччя:
1) Налагодити контакт. Налагодити стосунки із вашим оточенням: ваша сім’я, друзі, колеги й сусіди. Витрачати час на розвиток цих відносин.
2) Будьте активні. Вам не потрібно йти в спортзал. Гуляйте, катайтеся на велосипеді, грайте у футбол. Знайдіть діяльність, яка вам подобається, і зробіть її частиною вашого життя.
3) Продовжуйте вчитися. Здобуття нових знань може дати вам відчуття успіху та впевненості у собі. Чому б не піти на кулінарні курси або почати грати на музичному інструменті?
4) Допомагайте іншим. Навіть найменший акт милосердя може зробити вас щасливішим, хоча б посмішка, спасибі або добре слово. Волонтерство у місцевому громадському центрі може поліпшити ваше психічне благополуччя і допомогти вам побудувати нові стосунки.
5) Звертайте увагу. Гарно орієнтуватися у новинах, теперішньому моменті, в тому числі знати про свої почуття, думки, тіло, світ навколо – є надзвичайно важливим. Дехто називає це «усвідомленість», і це може позитивно змінити ваше ставлення до життя.